Scripta manent

Saved in:
Bibliographic Details
Place / Publishing House:Tiranë : UET Press, 2009-
Publication history:1 -
Language:Albanian
Contents/pieces:11 records
Physical Description:Bände; 25 cm
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Title Year Edition Band
Përkulja dhe rënia e tiranisë shqiptare : 1957-2010 / Spartak Ngjela 2011 ...
Ambasadorët tanë : pikëtakime të diplomacisë me krijimtarinë / Valbona Nathanaili 2014 ...
Jeta ime ... : intervistë me Blendi Fevziu / [red. gjuhësor: Besa Vila ...] 2010 3
Shembja e Jugosllavisë, Kosova dhe rrëfime të tjera : dialog me Baton Haxhiun / Shkëlzen Maliqi 2011 9
Shqipëria 1911 - 1914 / Romeo Gurakuqi 2012 11
100 vjet (1912 - 2012) : Ismail Qemali, Princ Vidi, Ahmet Zogu, Enver Hoxha, Ramiz Alia, Sali Berisha, Fatos Nano, të gjithë bashkë në një libër! ; Një ekskursion në politikën e sthetit shqiptar nga 1912 deri më sot! / Blendi Fevziu 2012 15
Pavarësia : udhëtimi i paharruar i Ismail Qemalit / Ilir Ikonomi 2012 17
Ahmet Zogu : presidenti që u bë mbret / Blendi Fevziu 2014 43
Rose Wilder Lane dhe shqiptarët / Eleni Laperi 2014 44
Historia e Çamërisë : (vështrim historik) / Kristo Frashëri, anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë ; me parathënie nga Prof. Dr. Pëllumb Xhufi 2015 53
Kadare i denoncuar : dokumente të panjohura arkivore të Sigurimit të Shtetit dhe Komitetit Qendror të PPSH-së, të klasifikuara "Tepër Sekret", proces-verbale të mbledhjeve të Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë, analiza, kritika, dëshmi, raporte, relacione, akuza, sulme e denoncime ndaj shkrimtarit Ismail Kadare, të gjitha të pa publikuara më parë / Dashnor Kaloçi ; me parathënie nga Henri Çili 2015 56